Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Młyn z XVII wieku wciąż miele i jest na sprzedaż

Młyn z XVII wieku wciąż miele i jest na sprzedaż
Młyn został zbudowany w 1665 roku, gdy w brytyjskiej stolicy szalała wielka zaraza. (Fot. homesandproperty.co.uk)
Dla wielu osób dobre życie polega na uprawianiu własnych owoców i warzyw, a niekiedy na hodowaniu kurczaków. A co by było, gdybyś mógł zmielić własną mąkę?

Niewiele wiatraków przetrwało brytyjską pogodę i rzadko są one w sprzedaży, ale najstarszy działający młyn w tym kraju można kupić za 800 tys. funtów. To cena pięknego, ale zaledwie jednopokojowego mieszkania w prestiżowej londyńskiej dzielnicy Notting Hill.

Wiatrak w Outwood, znajdujący się tuż przy drodze M23 w hrabstwie Surrey, to nie tylko młyn, ale również jednopiętrowy budynek z trzema sypialniami. 

Na terenie domu znajduje się podwójny garaż;  jest też parking samochodowy dla kilku pojazdów, staw i plac zabaw dla dzieci - czytamy na homesandproperty.co.uk.

Wieś jest położona zaledwie 5 kilometrów od stacji Salfords, skąd pociągiem dojedziemy do Victorii w zaledwie 43 minuty.

Młyn został zbudowany w 1665 roku, gdy w brytyjskiej stolicy szalała wielka zaraza. Rok później właściciel nieruchomości, Thomas Budgen, prawdopodobnie z odległości 40 kilometrów widział płomienie Wielkiego Pożaru w Londynie, który w przeciągu kilku dni zniszczył większą część miasta.

James Clear z agencji Robert Leech twierdzi, że zainteresowanie nieruchomością jest bardzo duże. Kupujących odstrasza jednak fakt, że obiekt jest uznany za zabytek, co nakłada na przyszłego właściciela szczególne, zazwyczaj bardzo kosztowne, zobowiązania.

"Mieliśmy parę, która dziesięć razy podchodziła do kupna. Niestety, uznali, że wymagana konserwacja jest dla nich zbyt kosztowna" - podsumowuje Clear. 

Nieruchomość to nie tylko młyn, ale również jednopiętrowy budynek z trzema sypialniami. (Fot. homesandproperty.co.uk)