Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Mistrz Europy z rzeszowskiego klubu!

Mistrz Europy z rzeszowskiego klubu!
Tytuł Mistrza Europy wywalczył młodszy z braci Kosturków – Patryk. (Fot. UM Rzeszów)
11-12 listopada w Kothla-Järve w Estonii odbyły się Mistrzostwa Europy Oyama Karate w konkurencjach kata (układy formalne) i kumite (walki). Patryk Kosturek z Klubu Sportowego Oyama Rzeszów w konkurencji kumite w kategorii lekkiej wywalczył tytuł Mistrza Europy.

Pierwszego dnia mistrzostw odbyły się rozgrywki w konkurencji kata (układy formalne), która polega na prezentowaniu układu poszczególnych technik. Rafał Świder w kategorii seniorów zdobył tytuł vice-mistrza Europy. Na 3. miejscu tej samej kategorii uplasował się Mateusz Kosturek, który w pojedynku o trzecie miejsce wygrał z młodszym bratem Patrykiem Kosturkiem.

W kategorii juniorów Klub Sportowy Oyama Rzeszów reprezentował Jakub Depa, który zajął trzecie miejsce.

12 listopada odbyła się rywalizacja w konkurencji kumite (knockdown i semi-knockdown). Rzeszów w najbardziej spektakularnej konkurencji – knockdown reprezentowali seniorzy.

Tytuł Mistrza Europy wywalczył młodszy z braci Kosturków – Patryk, który rywalizował w kategorii lekkiej. Klaudia Bajrasz w kategorii open kobiet wywalczyła tytuł vice-mistrzyni Europy.

Rafał Świder w pojedynku o trzecie miejsce musiał uznać wyższość reprezentanta Gruzji i tym samym uplasował się na 4. pozycji w swojej kategorii. Junior Jakub Depa zajął 3. miejsce w konkurencji semi-knockdown. Na macie walczył również Mateusz Kosturek.

Zawodników do startu przygotowywali Sensei Patrycjusz Mostek oraz Sensei Krystian Niemiec.