Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Mancini trenerem piłkarskiej reprezentacji Włoch

Mancini trenerem piłkarskiej reprezentacji Włoch
Kariera szkoleniowa 53-letniego Manciniego trwa od 2001 roku. (Fot. Getty Images)
Roberto Mancini został trenerem piłkarskiej reprezentacji Włoch - poinformowała federacja na swojej stronie internetowej. Oficjalnie zaprezentowany ma być dziś na konferencji prasowej we Florencji.

Kariera szkoleniowa 53-letniego Manciniego trwa od 2001 roku. Z Interem Mediolan sięgnął po trzy tytuły mistrza Włoch z rzędu (2006-08). W 2012 roku natomiast świętował z Manchesterem City mistrzostwo Anglii.

Ostatnio pracował w Zenicie Sankt Petersburg. By móc zostać selekcjonerem reprezentacji narodowej, za porozumieniem stron rozwiązał umowę z rosyjskim klubem. W nowej roli zadebiutuje 28 maja, kiedy Włosi towarzysko zmierzą się z Arabią Saudyjską.

Włoska reprezentacja nie miała trenera od listopada zeszłego roku, kiedy z tego stanowiska zwolniony został Gian Piero Ventura po tym, gdy "Azzurri" nie zakwalifikowali się na mistrzostwa świata w Rosji.