Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Madryt mekką gwiazd?

Madryt mekką gwiazd?
Madryt przyciąga do siebie wielu celebrytów. (Fot. Thinkstock)
"Życie, jak w Madrycie" - i coś w tym jest. Swoje domy mają tam m.in. Cristiano Ronaldo, Antonio Banderas, czy Richard Gere. W następstwie trwającego kryzysu politycznego w Katalonii i ucieczki stamtąd ponad 4 tys. firm, to Madryt staje się miejscem wielu dużych inwestycji. Równocześnie trwa poszerzanie oferty nieruchomości w hiszpańskiej stolicy.

Co prawda Richard Gere pozbył się właśnie swojej dwukondygnacyjnej willi, ale zakupił ją inny "gwiazdor" - hiszpański wydawcy książek o Harrym Potterze. Według ekspertów nieruchomość kosztowała około 1 mln euro.

Sprzedawana przez 68-letniego hollywoodzkiego gwiazdora willa nie należy do najmniejszych – posiada blisko 300 m2 powierzchni użytkowej. Budowla usytuowana jest w elitarnej dzielnicy Fuente del Berro. W pobliżu Richarda Gere mieszkała m.in. była wicepremier Hiszpanii Soraya Saenz de Santamaria, a także siostra króla Hiszpanii Helena.

Gere mieszka w Hiszpanii od kilku lat. Odtwórca głównej roli w kultowym filmie “Pretty Woman” związany jest z tym krajem za sprawą swojej hiszpańskiej partnerki Alejandry Silva, 35-letniej bizneswoman. Według hiszpańskich mediów para wzięła ślub w maju.

Gere i Silva posiadają kilka nieruchomości, w tym m.in. posiadłość w Londynie oraz w Nowym Jorku. Ta ostatnia, która wyceniana jest na 5 mln euro, znajduje się w pobliżu posiadłości Donalda Trumpa, Hillary Clinton oraz Ralpha Laurena.