Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Madonna chce zainwestować w akademię futbolu w Malawi

Madonna chce zainwestować w akademię futbolu w Malawi
Madonna podczas swojej ostatniej wizyty w Malawi. (Fot. Getty Images)
Królowa muzyki pop Madonna zamierza zainwestować w akademię futbolu w Malawi. W piłkę gra bowiem jest 12-letni adoptowany syn David, który pochodzi z tego afrykańskiego kraju. Obecnie trenuje w szkółce Benfiki Lizbona i chce zostać zawodowym piłkarzem.


Madonna adoptowała sześcioro dzieci, w tym czworo z Malawi. Gwiazda łoży na ich utrzymanie i realizuje marzenia podopiecznych.

"Ta akademia to aktualna idea Davida" - oznajmiła Madonna, która cieszy się z piłkarskich postępów chłopca.

Projekt artystki został entuzjastycznie przyjęty przez władze piłkarskie w Malawi. Zaoferowały one już oddanie gruntów pod budowę akademii.

"Jesteśmy podekscytowani, że pojawiła się taka szansa. To wesprze nasze starania o utworzenie piłkarskiego ośrodka" - zaznaczył prezydent federacji Walter Nyamilandu dodając, że związek przekaże grunt pod inwestycję w stolicy Lilongwe, w pobliżu stadionu piłkarskiego. "Nasze działania i propozycja została dobrze przyjęta" - podkreślił.