Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Łukasz Fabiański piłkarzem West Ham United

Łukasz Fabiański piłkarzem West Ham United
Łukasz Fabiański będzie grał w barwach West Ham United. (Fot. Getty Images)
Bramkarz reprezentacji Polski Łukasz Fabiański podpisał trzyletni kontrakt z West Ham United - poinformował klub angielskiej ekstraklasy. Dotychczas 32-letni piłkarz występował w drużynie Swansea City, która w ostatnim sezonie opuściła szeregi Premier League.

Obecnie Fabiański, 45-krotny reprezentant kraju, przebywa z drużyną narodową na mistrzostwach świata w Rosji.

"West Ham to wielki klub, więc naprawdę cieszę się, że mogę do niego dołączyć w tak ekscytującym momencie. Zrobić wszystko, co mogę zarówno na boisku i poza nim, aby pomóc zespołowi w osiągnięciu najlepszych możliwych wyników i nie mogę już się doczekać rozpoczęcia tego nowego etapu w mojej karierze" - zaznaczył cytowany w komunikacie Fabiański.

Dyrektor ds. piłki nożnej West Hamu Mario Husillos ocenił, że Polak jest "doświadczonym i sprawdzonym bramkarzem na poziomie Premier League, który pokazał wysoką jakość gry zarówno w krajowych, jak i międzynarodowych rozgrywkach".

"Idealnie pasuje do modelu współczesnego bramkarza, wykazując się wspaniałą sprawnością, gotowością do gry i rozgrywaniem" - ocenił, dodając, że wniesie do drużyny "silną konkurencję" o miejsce w słupkach "Młotów", o które będzie rywalizował z Hiszpanem Adrianem.

Husillos podkreślił, że "oczywiście w tym momencie Łukasz jest w pełni skupiony na mundialu z drużyną narodową Polski", dodając, że klub "życzy mu wszystkiego najlepszego w Rosji i czeka na możliwość przywitania go w klubie po powrocie do Anglii".

Jak zaznaczono, Polak - który wcześniej występował także w Arsenalu - został w ubiegłym roku wybrany najlepszym piłkarzem roku w drużynie walijskiej Swansea.

Fabiański jest drugim nowym zawodnikiem "Młotów" ogłoszonym w ciągu ostatnich 24 godzin po tym, jak poinformowano, że pięcioletni kontrakt z klubem podpisał francuski obrońca Issa Diop (wcześniej Toulouse FC).

Wartość obu transferów nie została podana do opinii publicznej, ale według medialnych spekulacji Diop kosztował drużynę ze wschodniego Londynu nawet 22 miliony funtów, stając się najdroższym transferem w historii klubu. Z kolei Polak mógł kosztować około siedmiu milionów funtów.

Według oficjalnej strony Premier League, Fabiański ma w swym bilansie 181 meczów w najwyższej lidze angielskiej, z czego w 51 z nich zachował czyste konto.

W pierwszym meczu nowego sezonu - 11 sierpnia - West Ham zagra na wyjeździe z Liverpoolem.