Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Lotnisko Chopina do likwidacji

Lotnisko Chopina do likwidacji
Lotnisko Chopina zostanie zamknięte. (Fot. Facebook/@ChopinAirport)
Sejm przyjął specustawę, dzięki której będzie można rozpocząć budowę nowego, międzykontynentalnego lotniska - Centralnego Portu Komunikacyjnego. Za przyjęciem ustawy opowiedziało się 235 posłów, przeciwko było 190, od głosu wstrzymało się 4 posłów. Decyzja ta oznacza równocześnie zamknięcie Lotniska Chopina.

"Likwidacja lotniska Chopina na Okęciu doprowadzi do olbrzymich problemów dla Warszawy, zmarnowania szans rozwoju stolicy, biznesu i turystyki" - uważa kandydat na prezydenta Warszawy Rafał Trzaskowski.

Inny kandydat na prezydenta Warszawy - Jacek Wojciechowicz - zaapelował z kolei do Rady Warszawy o "rozważenie możliwości rozpisania referendum, w którym warszawiacy będą mogli wypowiedzieć się, czy chcą zamknięcia Lotniska Chipina".

"Panowie z rządu i panie, jeśli chcecie latać z Baranowa, czy skądkolwiek, to latajcie, ale lotnisko Chopina zostawcie w spokoju" - zaapelował Wojciechowicz.

Nowe lotnisko ma powstać między Łodzią a Warszawą i ma być jednym z największych przesiadkowych portów lotniczych w Europie. Na jego lokalizację wskazywana jest miejscowość Stanisławów w gminie Baranów. Po pierwszym etapie budowy port ma obsługiwać do 45 mln pasażerów rocznie, a docelowo nawet ok. 100 mln. Ma on powstać na ok. 3000 ha gruntów. Do końca 2019 r. mają trwać prace przygotowawcze, a sam port ma być budowany przez kolejne 8 lat, czyli do końca 2027 r.