Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Londyn wprowadza toalety bez podziału na płeć

Londyn wprowadza toalety bez podziału na płeć
Toalety dla każdego, bez względu na płeć - w Londynie będzie ich coraz więcej. (Fot. Getty Images)
Stolica Wielkiej Brytanii wprowadzi więcej toalet "neutralnych płciowo". To ukłon w stronę środowiska LGBT. Burmistrz Londynu zaapeluje jutro do deweloperów, aby toalety bez podziału na konkretną płeć znalazły się w budynkach komercyjnych i w przestrzeni publicznej.

Sadiq Khan zapowiedział, że osobiście dopilnuje, aby neutralne płciowo toalety były wszechobecne w brytyjskiej metropolii. Włodarz Londynu chce, aby znalazły się w centrach handlowych, na siłowniach, w kinach czy pubach.

Burmistrz stwierdził, że takie rozwiązanie z powodzeniem stosują już na przykład kawiarnie sieci Starbucks. Tam na ogół można skorzystać z jednej lub dwóch kabin typu "unisex”.

W specjalnym oświadczeniu City Hall dodano, że toalety powinny być tak zaprojektowane, aby użytkownicy każdej płci, matki z dziećmi czy inwalidzi, czuli się w niej komfortowo i co najważniejsze - bezpiecznie.

"Ja się nawet cieszę z tego pomysłu. W damskich toaletach jest zawsze ogromna kolejka. Teraz będzie można skorzystać z pierwszej wolnej kabiny i już” – stwierdza zadowolona użytkowniczka portalu Londynek.net Natalia Hughes z dzielnicy Camden w Londynie.

"Mnie ten pomysł oburza. Mam dwie córeczki i jeśli z nimi pójdę do restauracji czy kawiarni, to będziemy musiały korzystać z tej samej toalety, co jacyś panowie. Nie podoba mi się to szczerze mówiąc, po co zmieniać coś na siłę, skoro działało dobrze, naprawdę bez sensu” – negatywnie natomiast ocenia plan stolicy Wielkiej Brytanii Dagmara Kłosicka.