Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Londyn: Samochód wjechał w barierki parlamentu. Są ranni

Londyn: Samochód wjechał w barierki parlamentu. Są ranni
Mężczyzna został zatrzymany chwilę po wjechaniu w barierki. (Fot. Twitter/@ITVLondon)
Samochód wjechał dziś rano w barierę bezpieczeństwa przed budynkiem brytyjskiego parlamentu - poinformowała londyńska policja. Nie wiadomo jeszcze czy incydent miał podłoże terrorystyczne, ale na miejscu pojawiły się oddziały antyterrorystyczne.

Do zdarzenia doszło dziś o 7:37. Czarnoskóry mężczyzna w samochodzie wjechał na chodnik przed budynkiem brytyjskiego parlamentu i ranił kilku przechodniów. Zatrzymał się dopiero, kiedy uderzył w barierki bezpieczeństwa - chwilę później został zatrzymany przez policję.

Obecnie zamknięto wszystkie ulice w okolicach Parliament Squaere, Millbank oraz Victoria Tower Gardens. Na miejscu jest wielu funkcjonariuszy policji uzbrojonych w broń palną.

Liczba rannych wciąż nie jest znana. Jeden ze świadków zdarzenia, na którego powołuje się serwis Metro, widział jak kierowca samochodu uderza w kilku znajdujących się na ulicy rowerzystów. Obecnie nie ma informacji o ofiarach śmiertelnych.

Scotland Yard nie potwierdził, że doszło do ataku terrorystycznego.

W ramach środków bezpieczeństwa zamknięto stację Westminster.