Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Listy miłosne na zamówienie!

Listy miłosne na zamówienie!
Pisanie listów to w dzisiejszych czasach prawdziwa sztuka, a co dopiero mówić o listach miłosnych... (Fot. Thinkstock)
Pisanie listów miłosnych na zamówienie to nowa usługa oferowana we Włoszech, zdecydowanie na przekór najnowszym zwyczajom krótkich wyznań, emotikonom i komunikatorom. Pomoc w tym zadaniu jest bardziej konieczna niż niegdyś, bo sztuka wyrażania uczuć zanika.

Swoje usługi jako "miłosna ghostwriterka" oferuje dziennikarka i pisarka Micol Graziano z Rzymu, która wymyśliła nowy czy raczej reaktywowała wyjątkowo nietypowy fach w XXI wieku, gdy już wydawało się, że wystarczą graficzne znaki, buźki i serduszka na smartfonie.

Zdaniem Graziano, uważnej obserwatorki wirtualnego świata, obecnie pisze się nawet znacznie więcej niż w przeszłości. Są, przypomniała, blogi, teksty na portalach społecznościowych, czaty.

"Ale zatracono troskę o treść, brzmienie słów, poezję. Pisana w locie wiadomość na czacie nie jest w stanie oddać romantycznego ducha, nie mówiąc już o ryzyku błędów ortograficznych"- wyjaśniła pisarka, specjalizująca się w przedstawianiu życiowych historii.

Jej zdaniem młodzież nie wie już nawet, jak napisać prawdziwy list miłosny.

Podkreśliła, że pierwszym krokiem zanim napisze list pełen wyznań jest uważna rozmowa z jego nadawcą, by poznać jego i osobę, do której jest on skierowany.

Zapewniła, że również na tej podstawie zdecyduje, jakim atramentem go napisze.

W takim liście, zauważyła, trzeba jak najlepiej oddać stan ducha osoby zakochanej, a także użyć koloru najlepiej odpowiadającego sytuacji. Należy również, podkreśliła, pamiętać o odpowiednim papierze.

Taryfa za napisanie listu to 70 euro. Czy to dużo? "Nie, to mniej niż kolacja dla dwojga. Produkty wysokiej jakości kosztują, a ja ją gwarantuję" - odpowiedziała Graziano.

Tym, którzy sami chcą podjąć się tego zadania, poradziła zaś, aby pamiętali o nienagannej kaligrafii i panowaniu nad emocjami.