Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Listonosz wysłany za kratki. Przywłaszczył 3 200 listów!

Listonosz wysłany za kratki. Przywłaszczył 3 200 listów!
Listonosz chował listy w swoim domu. Teraz trafił za kratki. (Fot. Thinkstock)
Sąd w hiszpańskim mieście Alicante skazał na dwa lat więzienia listonosza za przetrzymywanie w swoim domu cudzej korespondencji. Mężczyzna nie dostarczył do adresatów ponad 3 200 listów oraz innych przesyłek.

Nieuczciwy dostarczyciel korespondencji gromadził w swoim domu, w miejscowości Alcoy, na terenie wspólnoty autonomicznej Walencji, cudze listy oraz przesyłki przez okres ponad jedenastu lat.

Listy miały być dystrybuowane w rejonie miast Alicante i Walencji, gdzie pracował listonosz. Według sądu proceder ukrywania korespondencji trwał pomiędzy 2004 a 2015 r.

Według werdyktu sądu w Alicante, skazany mężczyzna, Juan Jose P.T., pracując jako listonosz przywłaszczył sobie łącznie 3 272 listy oraz innego rodzaju przesyłki. Policja znalazła je na terenie posesji pracownika poczty. Niedoręczona korespondencja znajdowała się w jego budynku mieszkalnym oraz w przydomowej komórce.

Śledztwo wykazało, że listonosz rozpoczął nielegalne praktyki już w dwa lata po rozpoczęciu zatrudnienia. Najpierw pracował na poczcie w miejscowości Ibi koło Alicante, a później w Ontinyent koło Walencji. Przyjęto go do pracy w 2002 r.

Przez pierwszych pięć lat pracy w niewielkim urzędzie pocztowym w Ibi nie tylko nikt nie dopatrzył się ginącej za sprawą listonosza korespondencji, ale w dowód uznania za dobrą pracę mężczyzna dostał umowę na czas nieokreślony.

Dwa lata więzienia dla hiszpańskiego listonosza to nie jedyna kara dla nieuczciwego doręczyciela. Sąd nakazał mu także zapłatę grzywny w wysokości 1 800 euro.