Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Linie Aer Lingus rezygnują z lotów do Polski

Linie Aer Lingus rezygnują z lotów do Polski
Fot. Pixabay
Irlandzkie linie Aer Lingus likwidują wszystkie połączenia z Warszawą - poinformował serwis Fly4free.pl. Od stycznia pasażerom lecącym do Irlandii z centralnej Polski pozostanie jedynie połączenie z Modlina, obsługiwane obecnie przez Ryanaira. Niskobudżetowe linie obsługują tę trasę raz dziennie.


Choć nie pojawiła się jeszcze oficjalna informacja na ten temat, to z systemu rezerwacyjnego wynika, że od stycznia nie będzie on obsługiwał połączenia Dublin-Warszawa. Obecnie linie latają do stolicy Polski 4 razy w tygodniu.

“Irlandzka linia zacznie zwijać się z Warszawy od 28 października, gdy zlikwiduje loty w środę. Z kolei ostatnie połączenie do Dublina planowane jest na 7 stycznia 2018 roku” - informuje Fly4free.pl.

Wygląda na to, że trwa kiepska passa irlandzkich przewodników na Lotnisku Chopina. Ryanair przyspieszył likwidację dwóch tras krajowych z Lotniska Chopina. Choć pierwotnie połączenia do Wrocławia i Gdańska miały być zamknięte w marcu przyszłego roku, to faktycznie stanie się to z końcem października.

“Przedstawiciele Aer Lingus od dawna zapowiadali, że będą likwidowali nierentowne krótkie połączenia po Europie i skupiali się na rozwoju siatki dalekich tras. Jednocześnie Aer Lingus cały czas rozmawia z Ryanairem w sprawie współpracy i wspólnego biletu. Tak, by Ryanair dowoził dla Lingusa pasażerów na dalekie trasy do irlandzkich hubów tej linii lotniczej” - donosi serwis.

Wielu Polaków ma problem z dotarciem w tym roku na święta do Polski po tym, jak Ryanair nieoczkiewanie odwołał niemal pół miliona rezerwacji od listopada. Decyzja ta zapadła krótko po serii zawieszeń zapowiedzianych do końca października - odwoływanych ma być nawet 60 lotów dziennie. Część połączeń z Polską zlikwidowały również konkurencyjne linie lotnicze Wizz Air, oferując pasażerom możliwość ubiegania się o zwrot zakupionego już biletu.