Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Liga angielska: Pierwszy sędzia przyznał się do homoseksualizmu

Liga angielska: Pierwszy sędzia przyznał się do homoseksualizmu
"Homofobia wciąż jest problemem" - twierdzi Atkin. (Fot. Facebook/Ryan T Atkin)
Ryan Atkin jest pierwszym zawodowym sędzią piłkarskim na Wyspach Brytyjskich, który przyznał się do homoseksualizmu. Swoją orientację seksualną ujawnił w wywiadzie telewizyjnym na dzień przed rozpoczęciem rozgrywek Premier League.

"Bycie gejem nie ma żadnego znaczenia, jeśli chodzi o prowadzenie meczów piłkarskich" - podkreślił Atkin w rozmowie ze stacją Sky Sports. "Ludzie, którzy dobrze się czują we własnej skórze, są bardziej wydajni" - dodał.

Decyzja 32-letniego arbitra spotkała się z pozytywną reakcją szefa sędziów w Angielskiej Federacji Piłkarskiej (FA) Neale'a Barry'ego. "FA w pełni popiera Atkina. Naszą rolą jest wspieranie wszystkich arbitrów, pomaganie im w rozwoju, maksymalizowanie ich potencjału" - zaznaczył Barry.

Atkin pełni funkcje czwartego arbitra w meczach Premier League, jest także głównym sędzią w spotkaniach niższych rozgrywek.

Sezon 2017/18 w ekstraklasie angielskiej zainauguruje w piątek mecz Arsenalu Londyn z Leicester City.