Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Liga Mistrzów: Dużo o Lewandowskim w hiszpańskich mediach

Liga Mistrzów: Dużo o Lewandowskim w hiszpańskich mediach
Lewandowski trafił dziś na okładki hiszpańskich mediów. (Fot. Getty Images)
Media w Hiszpanii poświęcają wiele miejsca formie Roberta Lewandowskiego w przeddzień półfinału piłkarskiej Ligi Mistrzów, w której Bayern Monachium podejmie ekipę Realu Madryt.

Hiszpańscy dziennikarze przypominają, że dziś mija dokładnie pięć lat od sensacyjnej porażki Realu Madryt 1:4 z Borussią Dortmund. Odnotowują, że wszystkie bramki w półfinałowym spotkaniu 24 kwietnia 2013 r. strzelił "Królewskim" Robert Lewandowski, grający dziś w Bayernie.

Dziennik "As" przypomina, że właśnie od spotkania w Dortmundzie trwa nieustanne zainteresowanie osobą Lewandowskiego, zarówno w hiszpańskich mediach, jak i w kierownictwie Realu Madryt, które próbuje sprowadzić Polaka na Santiago Bernabeu.

Dziennikarze gazety wskazują, że podczas ostatniego zgrupowania Realu kibice często spekulowali na temat możliwego transferu Lewandowskiego do drużyny "Królewskich". "As" odnotował, że wśród zawodników wskazywanych przez fanów jako potencjalne nabytki Realu są też Neymar oraz Mohamed Salah.

"As" zapytał też ambasadora Niemiec w Hiszpanii Petera Tempela o ewentualny transfer Lewandowskiego do Madrytu. Dyplomata wątpi, aby taki transfer był możliwy.

"Nie sądzę, aby władze Bayernu pozwoliły Lewandowskiemu przejść do Madrytu. Jeśli Bayern mówi, że nie negocjuje, to nie negocjuje. Ten klub ma wystarczający potencjał finansowy i nie potrzebuje go sprzedawać" - oceni Tempel.

Wydawana w hiszpańskiej stolicy gazeta uważa, że jutro Bayern powinien wystąpić w najsilniejszym z możliwych ustawieniu przeciwko "Królewskim". Odnotowują jedynie kontuzję Davida Alaby, którego, jak przewiduje "As", powinien zastąpić Rafinha.

Także barcelońska "La Vanguardia" skupia najwięcej uwagi wśród piłkarzy Bayernu na osobie Lewandowskiego. Cytuje polskiego napastnika, który zadeklarował, że faworytem półfinału będzie zespół z Hiszpanii.

"La Vanguardia" przypomina, że choć Real Madryt wyeliminował w ostatniej edycji rozgrywek Ligi Mistrzów Bayern, to w tym sezonie ekipa z Monachium jest w wysokiej formie.

Z kolei dziennik "Sport" zwraca uwagę na wysoką skuteczność Lewandowskiego i Thomasa Muellera. Gazeta twierdzi, że zespół z Niemiec ma duże szanse na pokonanie Realu.

"Lewandowski już przestrzegł, że zarówno on, jak i jego zespół są perfekcyjni. Liczby same mówią za siebie. O ile Mueller zdobył w ostatnich dwóch spotkaniach cztery gole, to Lewandowski w minionych trzech również cztery" - odnotował "Sport".