Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Leki, ciepłe ubrania, żywność. Polacy masowo wspierają Ukraińców

Leki, ciepłe ubrania, żywność. Polacy masowo wspierają Ukraińców
Polacy masowo wspierają poszkodowanych w zajściach na Ukrainie. Tylko w ciągu dwóch dni akcji "Solidarni z Ukrainą" udało się zebrać ponad 400 tys. zł.
Jak poinformował rzecznik Caritas Polska, za przekazane do tej pory fundusze zakupiono leki: bandaże, środki przeciwbólowe i antybiotyki. Kupiono także żywność, w tym cukier, kaszę oraz chleb. Wszystkie artykuły zostały zakupione we Lwowie i wysłane w konwojach busów do Kijowa.

Produkty są wysyłane w tonach. Caritas ze Lwowa, otrzymująca wsparcie finansowe od Caritas Polska, planuje w ciągu najbliższych dwóch dni wysłać do Kijowa kolejne transporty z lekami i żywnością.

"Najbardziej potrzebne obecnie leki to środki wspomagające gojenie ran. Skutkiem tragicznej sytuacji na Ukrainie jest też coraz większy brak żywności i ciągłe podnoszenie cen" - zaznacza dyrektor Caritas Spes w Lwowie ks. Wiesław Dorosz.

Informuje jednocześnie, że bardzo dużo ludzi poszkodowanych na Majdanie pochodzi z zachodniej Ukrainy, a w następne dni oczekuje się zwiększonej liczby osób, które będą się zwracać o pomoc. Dlatego już dzisiaj bardzo mocno czekamy na waszą pomoc" - apeluje dyrektor lwowskiej Caritas.