Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Legenda Liverpoolu zostanie pasowana na rycerza

Legenda Liverpoolu zostanie pasowana na rycerza
W reprezentacji Szkocji rozegrał rekordowe 102 mecze. (Fot. Getty Images)
Słynny szkocki piłkarz i trener Kenny Dalglish zostanie pasowany na rycerza. 67-letni Szkot znalazł się na liście osób, którzy za swoje zasługi dla Wielkiej Brytanii zostaną wkrótce uhonorowani przez królową Elżbietę II.

Dalglisha doceniono za jego osiągnięcia w piłce nożnej, ale także za zaangażowanie w pomoc ofiarom katastrofy na stadionie Hillsborough w 1989 roku. Podczas meczu Pucharu Anglii między Liverpoolem i Nottingham Forest zginęło wówczas 96 osób.

Jako piłkarz występował w "The Reds" w latach 1977–1990 trzykrotnie sięgnął po Puchar Europy i sześciokrotnie zdobył mistrzostwo Anglii. W roli trenera - początkowo grającego - pracował w tym klubie w latach 1985–1991 i w sezonie 2011-2012. Wówczas trzy razy triumfował w Premier League i dwukrotnie wywalczył Puchar Anglii.

"Z pewnością są osoby bardziej kompetentne ode mnie, by decydować, czy zasłużyłem na to wyróżnienie, czy nie. Jestem im bardzo wdzięczny, że podjęli taką, a nie inną decyzję" - podkreślił cytowany na klubowej stronie Liverpoolu Dalglish.

W reprezentacji Szkocji rozegrał rekordowe 102 mecze.