Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Łańcut: Kamień węgielny pod budowę szpitala

Łańcut: Kamień węgielny pod budowę szpitala
Całkowity koszt inwestycji wynosi blisko 50 mln zł. (Fot. podkarpackie.pl)
Symboliczne wmurowanie kamienia spod Góry Gargano, gdzie znajduje się Sanktuarium Św. Michała Archanioła, to kolejna ważna data związana z największą inwestycją w historii powiatu łańcuckiego

Rozbudowa szpitala im. Św. Michała Archanioła w Łańcucie o anestezjologię, intensywną terapię, blok operacyjny oraz pozostałe oddziały to przedsięwzięcia, które w ogromnym stopniu podniesie standard leczenia pacjentów.

"Nie byłoby tej budowy, gdyby nie poparcie rady powiatu, wsparcie samorządu wojewódzkiego oraz Banku Gospodarstwa Krajowego" – mówił starosta Adam Krzysztoń.

To największa inwestycja w służbę zdrowia realizowana obecnie przez samorządy powiatowe na Podkarpaciu.

"W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego w 2017 r. podpisaliśmy umowy z wieloma powiatami na dofinansowanie inwestycji ze środków UE. Każdy powiat musiał zapewnić wkład własny, ale żaden nie odważył się na tak dużą inwestycję jak samorząd łańcucki" – podkreślił członek zarządu województwa podkarpackiego Stanisław Kruczek.

Całkowity koszt inwestycji wynosi blisko 50 mln zł, z czego 10 mln zł to wsparcie jakie samorząd powiatowy dostał z UE na mocy umowy podpisanej w październiku 2017 r. z Zarządem Województwa Podkarpackiego.

Zadanie obejmuje m.in.budowę nowego pawilonu, do którego zostaną przeniesione oddział anestezjologii i intensywnej terapii, blok operacyjny, izba przyjęć oraz oddziały chirurgiczny, urazowo-ortopedyczny, pediatryczny, ginekologiczno-położniczy, neonatologiczny, a także pracownie diagnostyki obrazowej.