Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

LOT od czerwca poleci do Hanoweru

LOT od czerwca poleci do Hanoweru
PLL LOT uruchamiają nowe połączenie do Niemiec. (Fot. Facebook/Lotnisko Chopina)
Od 4 czerwca br. LOT uruchomi nową trasę miedzy Warszawą a Hanowerem, jednym z najważniejszych ośrodków biznesowych w Niemczech - poinformował polski przewoźnik lotniczy. To będzie też ósmy port u naszych zachodnich sąsiadów, do którego latać będzie polski przewoźnik.


Jak na razie, polski przewoźnik obsługuje loty do Berlina, Dusseldorfu, Frankfurtu, Hamburga, Monachium, Stuttgartu, w maju zacznie latać do Norymbergii.

W tygodniu "roboczym", czyli od poniedziałku do piątku rejsy będą się odbywały dwa razy dziennie. Samoloty z Warszawy będą startować o godz. 8:15 i 17:30, by po ok. 1 godz. i 40 minutach wylądować w Hanowerze. Loty powrotne odbywać się będą w godzinach 10:35 i 19:55. "W weekendy zapotrzebowanie ze strony pasażerów jest mniejsze. W soboty do ich dyspozycji jest więc rejs przedpołudniowy, a w niedzielę popołudniowy" - dodał polski przewoźnik.

Trasę między stolicą a Hanowerem obsługiwać będą Embraery 170, które mogą zabrać na pokład 70 pasażerów.

W drodze do Hanoweru LOT zapewnia dogodną przesiadkę na Lotnisku Chopina w Warszawie ze wszystkich portów w Europie Środkowo-Wschodniej, które polski przewoźnik obsługuje. Dodatkowo, z większości lotnisk w Polsce i wielu w Europie LOT oferuje możliwość podróży do Hanoweru w tę i z powrotem tego samego dnia.

Z kolei dla pasażerów lecących z Niemiec, nowe połączenie z Hanoweru umożliwi dogodną podróż przez Warszawę do obsługiwanych przez LOT portów lotniczych w Azji: do Kazachstanu, Singapuru, Pekinu, Tokio i Seulu oraz w Stanach Zjednoczonych - do Nowego Jorku JFK, Los Angeles, Chicago i Newark (obok New Jersey).

"Hanower jest jednym z najważniejszych ośrodków biznesowych w Niemczech. To tutaj odbywają się targi informatyczne CeBIT, największa tego typu impreza na świecie. Nasze połączenie otworzymy tydzień przed targami CeBIT. Miasto jest też gospodarzem przemysłowych Targów Hanowerskich (Hannover Messe). Tutaj imprezy targowe odbywają się praktycznie przez cały rok, co jest impulsem dla wzmożonego ruchu lotniczego" - podkreślił dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej LOT Adrian Kubicki.

W 2019 roku Hanower gościć będzie też doroczną europejska edycję konferencji Routes Europe, na której przedstawiciele lotnisk i linii lotniczych spotykają się w celu omówienia planów rozwoju połączeń lotniczych. W jego okolicach zlokalizowanych jest wiele niemieckich firm, które obecne są na polskim rynku - Volkswagen, Continental, TUI i HDI.

Hanower to kolejny po Billund, Norymberdze, Stuttgarcie, Göteborgu i Luksemburgu zachodnioeuropejski ośrodek biznesowy, wśród których LOT upatruje możliwości rozwoju swojej siatki połączeń.