Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Kwiatkowski wygrywa wyścig dookoła Algarve

Kwiatkowski wygrywa wyścig dookoła Algarve
Michał Kwiatkowski triumfował podczas wyścigu w Portugalii. (Fot. Facebook/Michał Kwiatkowski)
Michał Kwiatkowski z teamu Sky wygrał pięcioetapowy wyścig kolarski Dookoła Algarve. Polak triumfował podczas wczorajszego etapu z Faro do Malhao (173,5 km) zakończony wspinaczką pod wzgórze.

Wyścig w południowej Portugalii jest jednym z ulubionych kolarza z Torunia. Wygrał go w 2014 roku, a trzykrotnie w klasyfikacji generalnej plasował się na drugim miejscu (2013, 2015, 2017).

Do wczorajszego, ostatniego etapu przystępował jako wicelider klasyfikacji generalnej. Prowadził jego kolega z zespołu Brytyjczyk Geraint Thomas. Obaj znaleźli się w 31-osobowej grupie, która odłączyła się od peletonu. Początkowo był w niej również Michał Gołaś. Jednak wraz z upływem czasu grupa się kurczyła.

Na atak zdecydowali się Austriak Lukas Postlberger i Czech Zdenek Stybar. Ten drugi na 11 kilometrów przed metą pozostał sam. Dwa kilometry przed metą dogonił go Kwiatkowski i już nie oddał prowadzenia.

Ostatecznie w klasyfikacji końcowej Thomas był drugi, a trzecie miejsce zajął Amerykanin Tejay Van Garderen (BMC Racing).

Pozostali Polacy z teamu Sky zajęli odległe miejsca wczoraj. Gołaś został sklasyfikowany na 69. miejscu, a Łukasz Wiśniowski na 114. W klasyfikacji generalnej Gołaś zajął 67. lokatę, a Wiśniowski 80.