Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Kuehne unika walki z Brodnicką o pas mistrzyni świata?

Kuehne unika walki z Brodnicką o pas mistrzyni świata?
Brodnicka w maju sięgnęła po tymczasowe (interim) mistrzostwo świata WBO. (Fot. Facebook/Ewa Brodnicka - official fanpage)
"Ramona Kuehne unika walki z Ewą Brodnicką o tytuł mistrzyni świata WBO w wadze super piórkowej" - uważa promotor polskiej pięściarki Mariusz Grabowski. Brodnicka jest posiadaczką tzw. tymczasowego pasa, zaś Niemka - pełnoprawną mistrzynią tej federacji.

"Kilka razy proponowałem niemieckiej stronie pojedynek Brodnickiej z Kuehne, ostatnim terminem była listopadowa gala w Częstochowie, ale oni konsekwentnie odmawiają. Władze World Boxing Organization dały czas na dojście do porozumienia, ale ten czas minął i znów jest cisza" - stwierdził Grabowski, szef grupy Tymex Boxing Promotion, która reprezentuje Brodnicką.

Pochodząca z Zakroczymia 33-letnia Brodnicka przed rokiem zdobyła mistrzostwo Europy w kategorii lekkiej, a w maju sięgnęła po tymczasowe (interim) mistrzostwo świata WBO w super piórkowej, pokonując jednogłośnie na punkty Irmę Adler z Bośni i Hercegowiny.

"37-letnia Kuehne w ostatnią sobotę miała walczyć, choć nie o właściwy tytuł, z Węgierką rumuńskiego pochodzenia mającą ujemny rekord - osiem zwycięstw, aż 11 porażek i dwa remisy. Gala w Poczdamie została jednak odwołana, a my cały czas czekamy. Jeśli się nie doczekamy na pojedynek, to ten pas powinien zostać odebrany Niemce, a Brodnicka ogłoszona pełnoprawną mistrzynią świata" - dodał promotor.
Brodnicka ma bilans walk 14-0, zaś Kuehne 26-1. W tym roku Niemka raz skutecznie broniła tytułu i to była jej pierwsza mistrzowska potyczka po kilkunastu miesiącach przerwy.

W historii kobiecego pięściarstwa pasy mistrzyni świata zakładały też Iwona Guzowska, Agnieszka Rylik, Karolina Łukasik i Ewa Piątkowska. Ostatnia z wymienionych w 2016 roku sięgnęła po pas WBC wagi super półśredniej. W tym roku Piątkowska (10-1) nie stoczyła żadnej walki, ale obronę ma zaplanowaną na przełom lutego i marca 2018.

"Również w okolicach marca planujemy obronę pasa mistrzyni Europy naszej zawodniczki, pochodzącej z Ukrainy, a mieszkającej w Łomiankach Aleksandry Sashy Sidorenko. Do niej należy tytuł w kategorii lekkiej, który kiedyś był w posiadaniu Brodnickiej" - stwierdził Grabowski.

W kończącym się sezonie 2017 wyróżniającym bokserem Tymexu był częstochowianin Robert Parzęczewski. Wywalczył młodzieżowe mistrzostw świata WBO, a w seniorskim rankingu tej federacji plasuje się na 12. miejscu w kategorii półciężkiej.

"Rzadko spotyka się tak wytrwałych zawodników, jak Arab Parzęczewski. W kolejnym roku spróbujemy zdobyć kolejna trofea, na początek zawodowego mistrza Europy" - ocenił promotor Parzęczewskiego.

Grabowski na co dzień współpracuje z Andrzejem Gmitrukiem i Mateuszem Borkiem. "Mamy plany na kolejne wspólne gale. W tym roku na jednej z nich pojawił się były mistrz świata kat. półciężkiej i junior ciężkiej Tomasz Adamek, z kolei w nowym sezonie chcielibyśmy gościć m.in. pogromcę Artura Szpilki Adama Kownackiego. Poza tym chcemy wypromować kilku medalistów ostatnich mistrzów Polski w boksie amatorskim" - podsumował.