Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Które linie lotnicze są najlepsze na świecie?

Które linie lotnicze są najlepsze na świecie?
Linie Air New Zealand zdobyły palmę pierwszeństwa już po raz piąty. (Fot. Facebook/Air New Zealand)
Ogłoszono listę najlepszych linii lotniczych na świecie. Zwycięzca rankingu - przewoźnik Air New Zealand - zdobył palmę pierwszeństwa już po raz piąty. W plebiscycie brano również pod uwagę ocenę pasażerów.

Air New Zealand jest niekwestionowanym zwycięzcą pokonując swojego największego rywala – Qantas. Na podium zestawienia przygotowanego przez AirlineRatings.com znalazł się również przewoźnik Singapore Airlines.

Tuż za pierwszą trójką uplasowały się linie Virgin Australia, a piątym miejscem może się pochwalić flota powietrzna Virgin Atlantic.

W pierwszej dziesiątce znalazły się jeszcze kolejno: Etihad, All Nippon Airways (ANA), Korean Air, Cathay Pacific i Japan Airlines.

Najlepsze linie lotnicze na świecie według serwisu AirlineRatings.com:

  1. Air New Zealand
  2. Qantas
  3. Singapore Airlines
  4. Virgin Australia
  5. Virgin Atlantic
  6. Etihad Airways
  7. All Nippon Airways
  8. Korean Air
  9. Cathay Pacific
  10. Japan Airlines

"Niezależnie od tego, czy przewoźnicy znaleźli się na pierwszym lub dziewiątym miejscu, w pierwszej dziesiątce mamy najlepszych z najlepszych" – podkreślali sędziowie plebiscytu.

AirlineRatings.com sporządzając zestawienie najlepszych linii na świecie brał pod uwagę 13 kryteriów, między innymi: bezpieczeństwo, komfort lotu czy opinie pasażerów.

W grupie najlepszych przewoźników lotniczych na świecie znalazł się tylko jeden z Europy, a mianowicie Virgin Atlantic.