Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Książę Harry nie poprosił Williama na świadka

Książę Harry nie poprosił Williama na świadka
Czy William będzie świadkiem na ślubie brata? (Fot. Getty Images)
Ślub księcia Harry`ego z Meghan Markle już w maju, a książę William zdradził, iż brat nie poprosił go jeszcze na świadka. "To może być dość drażliwa sprawa" - śmiał się książę Cambridge.

Gdyby zależało to od osób obstawiających w zakładach bukmacherskich, William byłby świadkiem Harry’ego, a Kate – druhną Meghan. W Wielkiej Brytanii do tych ról częściej wybiera się jednak osoby niezamężne. W takim wypadku para książęca Cambridge nie będzie świadkować narzeczonym.

Niezależnie od tego, czy w roli świadka, czy też nie, książę William będzie uczestniczył w ceremonii zawarcia małżeństwa swego brata. Zaangażowane będą natomiast na pewno dzieci Williama i Kate – książę George i księżniczka Charlotte. Mały książę będzie paziem, a jego siostra druhną, podobnie jak to było na ślubie ich ciotki – Pippy Middleton. 

Na drodze Williama do Windsoru i ślubu Harry’ego z Meghan stoi jeszcze jedna przeszkoda, a mianowicie finał Pucharu Anglii.

William jest honorowym prezydentem angielskiej federacji piłkarskiej, powinien więc być obecny na finałowym spotkaniu w maju 2018 roku.

Ta sprawa nadal nie jest rozwiązana, a pytany o nią książę William odpowiedział: "Wciąż nad tym pracuję”. 

Wiadomo już, że w uroczystościach w Windsorze będzie uczestniczyć królowa Elżbieta II, która była "zachwycona" wiadomością o zaręczynach wnuka. Rodzina królewska pokryje też koszty związane ze ślubem.