Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Książę Filip przeszedł operację. Pałac Buckingham uspokaja

Książę Filip przeszedł operację. Pałac Buckingham uspokaja
Książę Filip boryka się z problemami zdrowotnymi. (Fot. Getty Images)
Małżonek królowej Elżbiety II, książę Edynburga Filip, przeszedł w środę pomyślnie operację wymiany stawu biodrowego i dochodzi do sił w szpitalu - podał Pałac Buckingham.

Książę Filip został przyjęty we wtorek do londyńskiego szpitala Króla Edwarda VII, gdzie zwykle leczy się rodzina królewska.

"Książę Edynburga przeszedł pomyślnie operację wymiany stawu biodrowego. Książę na tym wczesnym etapie pooperacyjnym w zadowalający sposób dochodzi do siebie" - poinformował w oświadczeniu Pałac Buckingham, dodając, że książę Filip najprawdopodobniej pozostanie w szpitalu przez kilka dni.

Książę Filip, który ma obecnie 96 lat, wycofał się z życia publicznego w sierpniu zeszłego roku. Nie towarzyszył w zeszły czwartek 91-letniej królowej Elżbiecie II w nabożeństwie ani nie wziął udziału w wielkanocnych uroczystościach kościelnych w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsorze