Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Królowa przyleciała helikopterem, by zobaczyć swojego prawnuka

Królowa przyleciała helikopterem, by zobaczyć swojego prawnuka
Lot z Windsoru do Pałacu Kensington trwał ok. 40 minut. (Fot. "Daily Mail"/screenshot)
Elżbieta II poleciała do Pałacu Kensington, aby po raz pierwszy zobaczyć swojego szóstego prawnuka, księcia Louisa.

Lot z Windsoru trwał ok. 40 minut. Trzymając bukiet wiosennych kwiatów, przewiązanych srebrną wstążką, 92-letnia monarchini wynurzyła się z helikoptera, owinięta swoją charakterystyczną chustką - informuje "Daily Mail".

Na moment zatrzymała się, by posłać uśmiech do zgromadzonego tłumu, po czym wsiadła do czarnej limuzyny, która zabrała ją do domu Williama i Kate. Tam spotkała się z nowo narodzonym prawnukiem, a także małym Georgem i księżniczką Charlotte, która kończy dzisiaj trzy lata.

Według doniesień mediów, królowa była jedną z pierwszych osób, do której 36-letni William zatelefonował z nowiną, że jego syn przyszedł na świat cały i zdrowy. 

Louis Arthur Charles urodził 23 kwietnia o godz. 11:01 czasu lokalnego i ważył 3,83 kg.

Trzecie dziecko pary książęcej jest piąte w linii sukcesji - po księciu Karolu, swoim ojcu Williamie i rodzeństwie: pięcioletnim George'u i trzyletniej Charlotte, a przed młodszym bratem Williama, Harrym.

Louis Arthur Charles urodził 23 kwietnia. (Fot. Getty Images)