Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Komendant podziękował 11-letniemu Patrykowi

Komendant podziękował 11-letniemu Patrykowi
Odwaga i rozsądek Patryka zasługują na pochwałę i uznanie. (Fot. Policja Podkarpacie)
Komendant Powiatowy Policji w Przeworsku podziękował i pogratulował 11-letniemu Patrykowi odwagi i godnej naśladowania postawy. Chłopiec powiadomił policję o pijanym kierowcy fiata, który przyjechał na stację paliw.

11-letni Patryk Luch odebrał z rąk Komendanta Powiatowego Policji w Przeworsku insp. Marka Mendonia dyplom uznania i podziękowania za wzorową oraz godną naśladowania postawę, która przyczyniła się do zatrzymania nietrzeźwego kierowcy.

Gratulacje i podziękowania Patryk otrzymał także od I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Przeworsku podinsp. Roberta Piątka oraz Wójta Gminy Przeworsk Daniela Krawca. Dzięki szybkiej reakcji chłopca, pijany 34-letni kierujący fiatem seicento, nie wyruszył w dalszą podróż.

Na początku listopada na stację paliw w Gorliczynie przyjechał kierujący fiatem, który nie był w stanie właściwie prowadzić samochodu, a zaparkowanie okazało się dla niego nie lada wezwaniem.

Zachowanie kierowcy zwróciło uwagę 11-letniego Patryka. Kiedy mężczyzna wysiadł z samochodu, i mając problem z utrzymaniem równowagi, udał się do baru, Patryk nie miał już wątpliwości, że jest pijany. Nie wahając się ani chwili, powiadomił o tym fakcie Policję.

Brak akceptacji dla osób łamiących prawo, powinien być przykładem do naśladowania, a odwaga i rozsądek Patryka zasługują na pochwałę i uznanie.