Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Katastrofa kolejowa na Podkarpaciu? Spokojnie, to tylko ćwiczenia

Katastrofa kolejowa na Podkarpaciu? Spokojnie, to tylko ćwiczenia
Fot. Policja Podkarpacka
W Żurawicy doszło do katastrofy pociągu. Ludzie byli ranni. W symulowanej akcji ratowniczej wzięło udział kilkudziesięciu strażaków. Było też pogotowie ratunkowe i policja.

Podczas weekendu w Żurawicy, Bolestraszycach i Wyszatycach odbywały się III Ogólnopolskie Mistrzostwa Grup Ratownictwa PCK zorganizowane z okazji 20-lecia działalności Grupy Ratownictwa Polskiego Czerwonego Krzyża w Przemyślu. Zawody połączono z ćwiczeniami służb, w których uczestniczyli funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu i Komisariatu Policji w Żurawicy.

W piątek, w ramach wspólnych ćwiczeń zespoły ratownicze udzielały pomocy poszkodowanym w symulowanej katastrofie kolejowej. Wykorzystano w niej wagony i infrastrukturę kolejową w Żurawicy.

Natomiast w sobotę w Bolestraszycach i Wyszatycach odbyły się zawody z zakresu ratownictwa na 15 specjalnie przygotowanych stanowiskach zadaniowych. Celem ćwiczeń było wypracowanie wspólnych scenariuszy służb ratunkowych na wypadek katastrofy.

We wspólnych ćwiczeniach wzięli udział przedstawiciele: grupy ratownictwa PCK z terenu całej Polski, Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, policji, pogotowia ratunkowego, Straży Ochrony Kolei, Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej oraz Formacji Obrony Cywilnej.

Patronem wspólnego przedsięwzięcia był Komendant Główny PSP, Wojewoda Podkarpacki, Starosta Przemyski, Prezydent Miasta Przemyśla oraz Wójt Gminy Żurawica.