Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Już nie musisz pić kawy, żeby skorzystać z WC w Starbucksie

Już nie musisz pić kawy, żeby skorzystać z WC w Starbucksie
Przełomowa decyzja giganta na rynku kawiarni. (Fot. Getty Images)
Sieć kawiarni Starbucks podjęła dziś przełomową z punktu widzenia biznesu decyzję o udostępnieniu swoich toalet wszystkim chętnym. Przedstawiciele sieci mają nadzieję, że za ich ruchem podąży również konkurencja.

"Dostęp do toalet to prawo, a nie przywilej" - poinformowali przedstawiciele Starbucksa. Począwszy od dziś, każdy będzie miał możliwość skorzystania z toalety bez konieczności kupowania czegokolwiek.

Do tej pory możliwość skorzystania z ubikacji zarezerwowana była wyłącznie dla klientów. Pracownicy sieci czasami przymykali osób na próbujących obejść tę konieczność, ale nie zawsze było to możliwe. Wejście do toalet nieprzypadkowo umiejscowiono przy ladzie z kasami.

"Nie chcemy być publiczną ubikacją, ale jesteśmy pewni, że podjęliśmy właściwą decyzję" - poinformowano w oświadczeniu.

Od teraz, aby skorzystać z toalety bez zakupów, należy podejść do kasy i poprosić o kod do ubikacji. Pracownik Starbucksa otrzymał instrukcję, aby wydać go każdemu, kto o niego poprosi.

Zmiany obowiązują we wszystkich placówkach Starbucks na całym świecie.

Aby skorzystać z toalety, należy podejść do pracownika Starbucksa i poprosić o kod dostępu. (Fot. Getty Images)