Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Jak prowadzi się biznes w Polsce?

Jak prowadzi się biznes w Polsce?
Przedstawiciele Banku Światowego zbadają warunki prowadzenia biznesu w Polsce; w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju rozpoczęto prace w tej sprawie - poinformował bank w komunikacie. Wyniki raportu mają być opublikowane wiosną 2015 roku.
"Raport będzie opracowany na poziomie regionalnym - jest on rozwinięciem globalnego sprawozdania Doing Business i zanalizuje wybrane polskie miasta pod względem możliwości prowadzenia biznesu z perspektywy małych i średnich przedsiębiorstw krajowych" - podkreślił bank.

Analiza ma dotyczyć zakładania firmy, uzyskiwania pozwoleń na budowę, rejestrowania nieruchomości oraz egzekwowania kontraktów. Dla każdego z tych obszarów autorzy dokumentu wyłonią dobre praktyki stosowane w 18 polskich miastach. Przedstawią jednocześnie propozycje reform w oparciu o przykłady z Polski i 188 krajów badanych w ramach globalnego raportu Doing Business.

Według Banku Światowego, wyniki raportu mają pomóc władzy rządowej i samorządowej w reformach, których celem jest ułatwienie prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce.

"Głównym celem regionalnych raportów Doing Business jest pokazanie dobrych praktyk i aspektów, które wymagają poprawy w obrębie badanych obszarów. Regionalny raport Doing Business Polska umożliwi decydentom dokładniejsze spojrzenie na obszary wymagające reform i wyzwania, przed jakimi stają lokalni przedsiębiorcy" - podkreślił cytowany w komunikacie menedżer Banku Światowego dla Polski i krajów bałtyckich, Xavier Devictor.

Raport jest sporządzany na prośbę Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju oraz Banku Gospodarstwa Krajowego.