Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Jak nauczyć dzieci programowania? Za pomocą... klocków

Jak nauczyć dzieci programowania? Za pomocą... klocków
Dzieci i młodzież z Ustrzyk Dolnych i okolic (Podkarpackie) będzie się uczyć programowania z wykorzystaniem specjalnych klocków i zestawów komputerowych. Jutro zostanie tam otwarta nowa pracownia robotyczna.

Pracownię otworzy Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza we współpracy z gminą Ustrzyki Dolne.

Dyrektor Fundacji Łukasz Szuba przypomniał, że Fundacja od kilku lat wspólnie z gminą Ustrzyki Dolne przygotowuje zajęcia, wykłady popularnonaukowe, laboratoria, które pokazują, że nauki ścisłe, choć nie zawsze łatwe, na pewno są ciekawe i inspirujące.

"W trakcie wszystkich naszych aktywności staramy się przekazać, że w przedmiotach politechnicznych, oprócz teorii, można prowadzić eksperymenty i często doświadczalnie udowodnić postawioną tezę. Podobnie jest z programowaniem, gdzie dzięki zastosowaniu nowej technologii specjalnie skonstruowanych klocków LEGO i innych specjalnie przygotowanych materiałów, można stworzyć prawie wszystko" – zauważył Szuba.

W nowej pracowni znajdą się m.in. specjalne klocki do programowania, zestawy komputerowe oraz – dla najmłodszych np. przedszkolaków – specjalne maty. Szuba zapowiedział, że z czasem w pracowni pojawią się także roboty.

Pracownia powstała w jednej ze szkół podstawowych w Ustrzykach Dolnych, ale będą z niej mogły korzystać także inne dzieci i młodzież. Od pięciu lat funkcjonuje tam także pracownia chemiczna sfinansowana również przez fundację.