Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Internauci pomogli załamanemu graczowi

Internauci pomogli załamanemu graczowi
W grze rozgrywanej w wirtualnym świecie uwadze internautów nie umknęły realne problemy młodego mężczyzny. (Fot. Flickr)
Dzięki informacjom od użytkowników internetu z Reykiawiku i Wiesbaden, przekazanych za pośrednictwem Interpolu, myślenicka policja mogła udzielić pomocy załamanemu graczowi internetowemu spod Myślenic.

Prośba o odnalezienie mężczyzny dotarła do dyżurnego myślenickiej komendy z Islandii w niedzielę 5 listopada nad ranem.

Z korespondencji Biura Interpolu w Rejkiawiku z Komendą Głównej Policji wynikało, że pracownicy islandzkiego producenta i wydawcy gier komputerowych odebrali niepokojące informacje od kilku graczy znanej gry komputerowej, w której uczestniczy online nawet 350 tys. osób z całego świata. Wskazywały one na złą kondycję psychiczną gracza z Polski, spowodowaną niepowodzeniami w grze.

Równocześnie za pośrednictwem Biura Interpolu w Wiesbaden wpłynęła informacja od niemieckiej internautki, która pozyskała podobne informacje na jednej z sieciowych platform video i usiłowała nawet zapobiec działaniom zdesperowanego gracza. Przesłane dane dotyczyły tego samego mężczyzny.

"Policjanci szybko dotarli do miejsca zamieszkania gracza. Zastali tam jego rodziców, a w jego pokoju były puste opakowania po lekach" – poinformował rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń.

Odnaleziony niebawem poza domem 28-latek został przekazany ratownikom medycznym. Obecnie jego zdrowiu nic nie zagraża, jest po pod opieką rodziny.

"W grze rozgrywanej w wirtualnym świecie uwadze internautów nie umknęły realne problemy młodego mężczyzny, a dzięki reakcji internautów, koordynacji wymiany informacji przez Interpol i skutecznym działaniom policjantów uratowano człowieka" – podkreślił Sebastian Gleń.