Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Instagram największym ambasadorem diety roślinnej?

Instagram największym ambasadorem diety roślinnej?
Czy dzięki mediom społecznościowym wzrasta popularność zdrowej, roślinnej diety? (Fot. Thinkstock)
Zielone koktajle, bajecznie kolorowe miseczki ze smoothie - to jedne z najbardziej fotogenicznych posiłków. Media społecznościowe z pewnością przyczyniły się do tego, w jaki sposób konsumujemy, czy również wpłynęły na to, co jemy?

Zdrowy styl życia to bez wątpienia jeden z największych trendów. Można pokusić się nawet o stwierdzenie, że aby być trendy warto być fit, chodzi tu nie tylko o modę, to, w jaki sposób spędzamy wolny czas - koniecznie aktywnie, ale również o to, co jemy.

Od kilku lat eksperci wskazują, że dietą czy też sposobem odżywiania, który zyskuje największą popularność jest wegetarianizm. W dobie tak powszechnego nurtu fit, dieta roślinna - do niedawna jeszcze utożsamiana z dziwactwem - stała się najmodniejszą z diet. Dziennikarka Olivia Petter na łamach "The Independent" stawia dość odważne, choć niepozbawione sensu pytanie: czy Instagram przyczynił się do popularyzacji wegetarianizmu?

"Społeczność wegańska jest niesamowicie aktywna w Internecie" - wyjaśnia Beth Trundle z agencji marketingowej Social Chain. Wyjaśnia, że takie podejście do żywienia jest podyktowane ogromną pasją i przekonaniami, którymi wegetarianie chętnie się dzielą ze światem, co może tę aktywność w sieci zwiększać. Poza tym modne hasztagi to sposób  na dzielenie się aspiracyjnymi nawykami i stylem życia. To w mediach społecznościowych komunikujemy, jacy jesteśmy, albo jak chcemy być postrzegani.

Jednak poza osobistym PR-m, Instagram stał się doskonałym narzędziem do promocji samej idei wegetarianizmu, pokazując, że nie jest to uciążliwy styl życia. Wręcz przeciwnie, dieta "roślinożerców" jest niezwykle urozmaicona, smaczna i daleka od wielu stereotypów.

"System hasztagów dostępny na platformie mógłby również zostać uznany za coś, co wprowadza weganizm do głównego nurtu, ponieważ dzięki niemu treść jest współdzielona i pomaga budować społeczność" - zauważa Simon Winch szef Veganuary. Z łatwością pozwala również znaleźć kulinarne inspiracje, miejsca z dobrym wegetariańskim jedzeniem.