Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Hodowcy ślimaków w Polsce coraz popularniejsi

Hodowcy ślimaków w Polsce coraz popularniejsi
Polskie ślimakie są przysmakiem na całym świecie. (Fot. Thinkstock)
Kolejny udany rok dla spółki Polish Snail Holding - lidera w hodowli ślimaków i produktów spożywczych z tych zwierząt. Sukcesywnie przybywa profesjonalnych hodowców, którzy inwestują w swój biznes. Jak wskazują właściciele firmy, w Polsce udało się wprowadzić profesjonalizację w tej branży.


Hodowcy ślimaków wychodzą coraz odważniej z przydomowych ogródków czy kawałków ziemi rolnej. Ten biznes w Polsce coraz bardziej się profesjonalizuje, głównie dzięki intensywnym i sukcesywnym działaniom elbląskiej spółki Polish Snail Holding.

Hodowla ślimaków w Polsce to obecnie prężenie rozwijająca się gałąź rolniczej działalności.

"Ślimaki stają się niejako wizytówką Polski" – uważa Damian Gajewski, prezes spółki PSH. "Nasze zwierzęta docierają do wielu krajów w Europie i na świecie, gdzie ślimak jest chętnie spożywany" - dodaje.

Spółka PSH współpracuje obecnie z kilkuset hodowcami w Polsce, Europie i Azji. Teraz coraz częściej do tej grupy przedsiębiorców dołączają również przedsiębiorcy z Ukrainy.

"Obserwujemy, że coraz więcej osób przestaje traktować hodowlę ślimaków jako dorywcze zajęcie dodatkowe. Następuje profesjonalizacja tej branży i coraz więcej osób inwestuje w hodowlę większe środki rozwijając swój biznes. Cieszymy się, że staje się to możliwe dzięki naszym, rygorystycznym standardom. To dzięki nim branża hodowli ślimaków w Polsce nie tylko mocno się rozwija, ale też staje się znaczącym graczem na arenie światowej" – informuje Damian Gajewski. 

Jak dodaje Paweł Piwowarski z PSH, spółka opracowała skuteczny, wydajny model biznesowy dotyczący hodowli ślimaków.

"To pozwala wprowadzić wysokie standardy u wszystkich naszych hodowców, dzięki temu oni otrzymują sprawdzoną wiedzę teoretyczną i praktyczną oraz potrzebne informacje i wskazówki jak mają prowadzić hodowlę, aby na tym zarabiać" – uważa Paweł Piwowarski. –

Ponieważ ślimaki uznawane są za zwierzęta hodowlane, w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 istnieje możliwość ubiegania się o dofinansowanie na rozpoczęcie działalności w tym obszarze. Z puli dopłat na modernizację małych gospodarstw otrzymamy nawet do 50 tys. zł.