Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

High-tech na Podkarpaciu. Będzie fabryka samoobsługowych terminali

High-tech na Podkarpaciu. Będzie fabryka samoobsługowych terminali
Za pośrednictwem terminali będzie można wyszukać potrzebne usługi, a następnie wysłać np. garnitur do pralni czy krawca. (Fot. Thinkstock/zdjęcie ilustracyjne)
Spółka Dazumi, podmiot zależny od Stoppoint, zbuduje w Rzeszowie zakład, w którym produkowane będą samoobsługowe terminale płatnicze. W fabryce pracę znajdzie ok. 50 osób.

Jak poinformował prezes Dazumi Damian Puczyński podpisana została już umowa przedwstępna na zakup budynku w stolicy Podkarpacia. "Ostateczna umowa zostanie podpisana do 30 czerwca br." – dodał cytowany w komunikacie spółki.

Zakład ma powstać jeszcze w tym roku. Produkowane mają być w nim samoobsługowe terminale Stoppoint do realizacji płatności, zamawiania usług online, a także wysyłek i odbioru paczek. Fabryka będzie znajdowała się blisko centrum Rzeszowa, w przemysłowej części miasta.

Na prace wdrożeniowe Dazumi otrzymała prawie 9,8 mln zł dotacji unijnej w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020.

Za pośrednictwem terminali będzie można wyszukać potrzebne usługi, a następnie wysłać np. garnitur do pralni czy krawca. W przypadku paczek, urządzenie umożliwi zmierzenie i zważenie przesyłki oraz wydrukowanie samoprzylepnej etykiety. Terminale mają również umożliwiać kupno biletów czy ubezpieczeń. Z kolei usługodawcy mogliby prezentować tam swe produkty i usługi.

Zdaniem Puczyńskiego, terminal mimo zaawansowanych technologii będzie łatwy w użytkowaniu. "Przewaga strategiczna spółki polega na przyjętym modelu biznesowym, w tym sposobie organizacji sieci usługodawców, z których oferty będzie można skorzystać w aplikacji mobilnej, poprzez stronę internetową i sfinalizować wysyłkę lub odbiór w jednym z punktów sieci handlowych czy paliwowych" – wyjaśnia.

Spółka chciałaby także wyznaczać trendy designu terminali. "Współpracujemy z projektantami z Wydziału Wzornictwa Warszawskiej ASP i wspólnie analizujemy światowe trendy w projektowaniu wzornictwa terminali samoobsługowych" – podkreślił Puczyński.

Spółka Stoppoint S.A. jest notowana na NewConnect. Jej firma zależna Dazumi Sp. z o.o. pod marką "Stacja z paczką by Stoppoint", realizuje usługi kurierskie w ponad 900 stacjach paliw PKN Orlen.