Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Hendrix po obu stronach nieba...

"Both Sides of the Sky " - tak zatytułowany jest album gitarzysty wszech czasów Jimiego Hendrixa. Na płycie znalazło się trzynaście utworów nagranych w latach 1968-1970, z których dziesięć nigdy wcześniej nie było publikowanych! Premiera - 9 marca.

"Prawdziwym domem Jimiego było studio" - uważa producent albumu Eddie Kramer. "Tam powstawała muzyka i tworzyła się magia. Uwielbiał nagrywanie, a dla mnie był to zaszczyt i wielka przyjemność być częścią tego wszystkiego, zarówno wtedy, jak i teraz" - dodaje.

"Od 1997 roku, kiedy zaczęliśmy odświeżanie katalogu Hendrixa, naszym celem jest prezentowanie jego fanom nagrań w najlepszej jakości" - zapowiedział drugi producent płyty John McDermott i doał: "Chcemy też tworzyć albumy, które będą prezentowały jego niezwykłą muzykę we właściwym kontekście".

"Both Sides of the Sky" to kolejna odsłona trylogii, której poprzednie części to wydany w 2013 roku albumu "People, Hell and Angels" oraz opublikowany w 2010 roku "Valleys of Neptune".

W pracach nad tym wydawnictwem brali udział m.in.: Stephen Stills, Johnny Winter, Lonnie Youngblood, oraz Billy Cox i Buddy Miles z grupy Band Of Gypsys.

Jimi Hendrix zmarł 18 września 1970 roku. Za życia wydał cztery albumy, ale jego działalność studyjna i koncertowa była tak intensywna, że na pośmiertną dyskografię artysty składa się kilkadziesiąt albumów studyjnych, koncertowych i składanek.