Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Handel w niedzielę. Będą kontrole

Handel w niedzielę. Będą kontrole
Urzędnicy chcą sprawdzać, czy sklepy faktycznie są zamknięte w niedzielę. (Fot. Thinkstock)
Państwowa Inspekcja Pracy skontroluje markety pod kątem ustawy ograniczającej niedzielny handel - informują media.

Kontrole w związku z wejściem w życie nowego prawa zapowiada Państwowa Inspekcja Pracy - można przeczytać w artykule "Naszego Dziennika".

"Inspektorzy pracy przygotowują się do kontroli przestrzegania zakazu pracy w niedzielę w placówkach handlowych. Takie kontrole będą prowadzone w całym kraju" - informują dziennikarze.

"Kontrole obejmą przede wszystkim te sklepy, w których w 2017 r. inspektorzy ujawnili naruszenie zakazu pracy w święta. Będziemy reagować na bieżąco na skargi od pracowników i sygnały, także medialne, o łamaniu zakazu" - zapowiada w rozmowie z "Naszym Dziennikiem" Danuta Rutkowska, rzecznik prasowy Głównego Inspektora Pracy.

Zakaz handlu w niedzielę obowiązuje w Polsce od marca. Nowe prawo z łatwością jednak można obejść, z czego chętnie korzystają giganci handlowi, oferując np. sprzedaż biletów kolejowych czy wydłużając godziny pracy do północy w sobotę.