Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Guardiola przedłużył umowę z Manchesterem City do 2021 roku

Guardiola przedłużył umowę z Manchesterem City do 2021 roku
47-letni Guardiola pracuje na Etihad Stadium od 2016 roku. (Fot. Getty Images)
Pep Guardiola przedłużył kontrakt z Manchesterem City do 2021 roku. W tym sezonie hiszpański trener zdobył z piłkarzami "The Citizens" mistrzostwo Anglii i Puchar Ligi. Dotychczasowa umowa upływała z końcem przyszłego sezonu.

47-letni Guardiola pracuje na Etihad Stadium od 2016 roku. Z piłkarzami City będzie więc związany przez pięć lat, najdłużej w swojej trenerskiej karierze.

"Jestem szczęśliwy i podekscytowany. To przyjemność pracować tutaj. Lubię pracę z piłkarzami i spróbujemy w następnych latach osiągnąć jak najwięcej. Gdy się jest menedżerem, trzeba dobrze się czuć z zawodnikami, a ja czuję się dobrze" - oznajmił Guardiola.

Hiszpan odnosił sukcesy także w innych klubach, które prowadził. Z Barceloną, gdzie jako zawodnik występował w latach 1990-2001, w roli szkoleniowca pracował cztery lata i trzy razy wywalczył mistrzostwo kraju oraz dwukrotnie wygrał Ligę Mistrzów, a z Bayernem Monachium w ciągu trzech trzykrotnie był najlepszy w Bundeslidze.