Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Grzywna za film z psem unoszącym łapę w hitlerowskim pozdrowieniu

Grzywna za film z psem unoszącym łapę w hitlerowskim pozdrowieniu
Mark Meechan i powód całego zamieszania - pies Budda. (Fot. Press Team)
Mark Meechan ze Szkocji, który zamieścił na portalu YouTube film z psem unoszącym łapę w "hitlerowskim pozdrowieniu" na komendę "Sieg heil!" czy "Żydzi do gazu", został uznany za winnego przestępstwa z nienawiści i skazany na grzywnę w wysokości 800 funtów.

Mężczyzna zamieścił ten film w internecie w 2016 roku, uważając, że wytresowany przez niego mops unoszący łapę na takie komendy to świetny żart. Zeznał też, że chciał zrobić na złość swojej dziewczynie, do której pies należy.

Od tamtej pory filmik obiegł już cały świat i pisały o nim największe gazety (zobacz TUTAJ).

Sąd w szkockiej miejscowości Airdrie koło Glasgow uznał jednak, że był to materiał "rażąco obraźliwy", antysemicki i rasistowski. Na filmie aż 23 razy widać psa o imieniu Budda, unoszącego łapę na komendę "Żydzi do gazu" - informują brytyjskie media.

30-letni Meechan zapowiada odwołanie, twierdząc, że wyrok skazujący stwarza "naprawdę niebezpieczny precedens", jeśli chodzi o wolność słowa.