Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Good bye, Mr Owen. Stokowiec nowym trenerem Lechii

Good bye, Mr Owen. Stokowiec nowym trenerem Lechii
Adam Owen nie jest już trenerem Lechii Gdańsk. (Fot. Facebook/Lechia Gdańsk)
Adam Owen nie jest już trenerem piłkarzy Lechii Gdańsk. Razem z 37-letnim Walijczykiem odeszli w sobotę jego asystenci, Lee McCulloch, Matt Newton i Andrzej Woźniak. Nowym szkoleniowcem występującego w ekstraklasie gdańskiego zespołu ma zostać Piotr Stokowiec.

Lechia będzie miała w tym sezonie trzeciego trenera. Owen przejął bowiem zespół 27 września 2017 roku po Piotrze Nowaku i prowadził go w 16 ligowych spotkaniach. Jego bilans to cztery zwycięstwa oraz po sześć remisów i porażek, bramki 20:27.

W pięciu tegorocznych meczach – a trzy z nich rozegrali na własnym stadionie, gdańszczanie zdobyli tylko trzy punkty. W sumie nie zdołali odnieść wygranej w ośmiu kolejnych ligowych potyczkach.

W przypadku Owena historia zatoczyła koło. Walijczyk zadebiutował w roli trenera biało-zielonych 30 września w wygranym u siebie 1:0 meczu z KGHM Zagłębiem i także po spotkaniu z zespołem z Lubina pożegnał się z posadą. Po słabej grze Lechia zremisowała w piątek z "Miedziowymi" 0:0.

Ze sztabu szkoleniowego gdańskiej drużyny odeszli także drugi trener Szkot Lee McCulloch, analityk Matt Newton oraz szkoleniowiec bramkarzy Andrzej Woźniak. Nowym trenerem biało-zielonych ma zostać Piotr Stokowiec, który pracował ostatnio w KGHM Zagłębiu Lubin – ekipę z Dolnego Śląska prowadził od 12 maja 2014 roku do 27 listopada 2017 roku, kiedy zastąpił go były reprezentant Polski Mariusz Lewandowski. Wcześniej niespełna 46-letni szkoleniowiec trenował w ekstraklasie Jagiellonię Białystok i Polonię Warszawa.