Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Globalna awaria internetu. Padły serwery OVH

Globalna awaria internetu. Padły serwery OVH
Awaria dotknęła dziesiątki tysięcy stron internetowych. (Fot. Thinkstock)
Awaria dwóch linii zasilających we francuskiej serwerowni OVH spowodowała globalne zakłócenia internetu. Z usług firmy hostingowej korzystają klienci z całego świata, w tym z Polski.

Dziś rano administratorzy wielu stron internetowych zaczęli podawać na Twitterze informacje, że mają problemy techniczne.

Jak informował w komentarzu przedstawiciel OVH, "z uwagi na awarię części sieci szkieletowej OVH oraz niedostępność zasilania w centrum danych Strasbourg, część klientów OVH nie ma dostępu do usług zlokalizowanych w centrach danych w Wielkiej Brytanii, Niemczech oraz Francji. Dostęp do usług jest możliwy w centrach danych: w Warszawie, Kanadzie oraz w centrum danych P19 Paryż – Francja".

Z usług OVH korzystają firmy na całym świecie. W samej Polsce przestały działać między innymi takie strony jak: pkp.pl, jakdojade.pl czy wirtualnemedia.pl. Największe kłopoty mają jednak firmy z Francji, ponieważ to właśnie tam OVH cieszy się największą popularnością.