Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

George i Charlotte nie mogą siadać z rodzicami do stołu

George i Charlotte nie mogą siadać z rodzicami do stołu
W królewskich pałacach panują surowe zwyczaje. (Fot. Getty Images)
Podczas królewskich wizyt księżniczka Charlotte i książę George mają zakaz siadania przy jednym stole z Kate i Williamem. Mogą to zrobić dopiero wtedy, gdy nauczą się "sztuki uprzejmej rozmowy".

Dzieci nie są wyłączone z zasad panujących w rodzinie królewskiej i muszą dostosować się do różnych reguł. Jedną z nich jest spożywanie posiłków. Podczas oficjalnych imprez książęta siedzą przy specjalnym stoliku dla dzieci - informuje "The Sun".

Co więcej, w dniu Bożego Narodzenia w ogóle nie mogą przebywać w tym samym pomieszczeniu co dorośli i są wysyłane do pokoju dziedzinnego, gdzie opiekują się nimi nianie.

Były królewski szef kuchni Darren McGrady, który w czasie swojej pracy gotował świąteczne obiady dla królowej i księżnej Diany, opowiedział, że dzieci jadły osobno "dopóki nie były na tyle duże, aby dobrze zachowywać się przy stole jadalnym".

"Nigdy nie było mowy o postawieniu wysokiego krzesełka przy stole i małym dziecku piszczącym oraz wyrzucającym jedzenie" - zaznaczył McGrady.

Etykieta królewska przewiduje też, że podczas oficjalnych przyjęć dzieci ubierane są zgodnie z dress codem.

Należy dodać, że członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej muszą mówić płynnie w co najmniej dwóch językach. Ponoć mała księżniczka Charlotte już w tym roku rozpoczęła naukę języka hiszpańskiego.

Charlotte w tym roku rozpoczęła naukę języka hiszpańskiego. (Fot. Getty images)