Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Freitag wciąż obolały. Nie pojedzie na zawody w lotach

Freitag wciąż obolały. Nie pojedzie na zawody w lotach
Niemiec ma nadzieje na występ w MŚ w lotach w Oberstdorfie. (Fot. Wikipedia)
Niemiec Richard Freitag nie weźmie udziału w dwóch zawodach Pucharu Świata w lotach narciarskich w austriackim Bad Mitterndorfie. Leczy kontuzję lewej panewki, na której pojawił się obrzęk po upadku w Turnieju Czterech Skoczni. Ma nadzieje na występ w MŚ w lotach w Oberstdorfie.

Sportowiec odczuwa ból w okolicach bioder.

"Obrzęk sprawia mi sporo bólu. Mam jednak nadzieję, że fizjoterapeuci szybko go usuną i będę mógł wystąpić w mistrzostwach świata w lotach w Oberstdorfie 18-21 stycznia" - powiedział, cytowany na stronie internetowej Niemieckiego Związku Narciarskiego.

Konkursy na obiekcie HS 235 w Bad Mitterndorfie rozegrane zostaną 13 i 14 stycznia. Dzień wcześniej odbędą się kwalifikacje.

Freitag wycofał się poprzednio z ostatnich zawodów Turnieju Czterech Skoczni w Bischofshofen 6 stycznia, nie chcąc ryzykować zdrowia po upadku na Bergisel w Innsbrucku dwa dni wcześniej. 26-letni Niemiec przewrócił się po skoku w pierwszej serii konkursu, a w drugiej nie wziął już udziału.

W klasyfikacja Pucharu Świata w skokach, po 11 z 23 zawodów, Freitag traci 12 punktów do prowadzącego Kamila Stocha - 723 pkt.