Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Francuz tęsknił za dziewczyną. Zniszczył zabytkowe kamienice

Francuz tęsknił za dziewczyną. Zniszczył zabytkowe kamienice
Obywatel Francji zniszczył napisami w kształcie serca elewacje dwóch zabytkowych kamienic w Krakowie. Wyjaśnił, że rysował serca, bo tęsknił za dziewczyną.
"Krakowska prokuratura oskarżyła obywatela Francji Jeana B.R. o uszkodzenie elewacji dwóch kamienic przy ul. Floriańskiej, wpisanych do rejestru zabytków, oraz wyposażenia lokalu w jednej z nich" - poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Krakowie Bogusława Marcinkowska.

Do zniszczenia doszło 29 grudnia ub. roku. Napisy i rysunki w kształcie serc widniały na elewacjach kamienic oraz wyposażeniu lokalu w jednej z nich: lustrach, stolikach, skórzanej kanapie, banerze reklamowym. Straty łącznie oszacowano na ok. 6,5 tys. zł.

Sprawcę zniszczenia ujęto, gdy ponownie wrócił do lokalu i został zauważony przez właściciela przy malowaniu napisów i rysunków na powierzchni lustra i armaturze łazienkowej.

Jean B. R. częściowo przyznał się do zarzutów. Wyjaśnił, że narysował dwa serca na elewacji, bo znajdował się pod wpływem alkoholu i tęsknił za swoją dziewczyną, przebywającą we Francji.

Podczas przesłuchania w prokuraturze zadeklarował chęć dobrowolnego poddania się karze i złożył wniosek o wydanie wyroku bez przeprowadzania procesu. Wniosek taki prokuratura dołączyła do aktu oskarżenia. Zawarta w nim propozycja kary wynosi rok więzienia w zawieszeniu na trzy lata, zobowiązanie do naprawienia szkody i nawiązkę na cel społeczny.