Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Formuła 1: Jutro w Londynie prezentacja teamu Williams

Formuła 1: Jutro w Londynie prezentacja teamu Williams
Kubica będzie kierowcą testowym i rezerwowym Williamsa. (Fot. Facebook/Williams Martini Racing)
W Londynie odbędzie się jutro oficjalna prezentacja teamu Williams na sezon 2018. Kierowcami będą Rosjanin Siergiej Sirotkin i Kanadyjczyk Lance Stroll. Robert Kubica będzie kierowcą testowym i rezerwowym.

W ubiegłym tygodniu Williams pozytywnie przeszedł testy zderzeniowe modelu FW41. Teraz ekipa z Grove będzie pracowała nad ostatecznym przygotowaniem samochodu, który weźmie udział w testach przedsezonowych od 26 lutego pod Barceloną.

W tej sytuacji w czwartek w Londynie zostanie zapewne zaprezentowana tylko wersja pokazowa samochodu. Kompletne, przygotowane do jazdy FW41 pojawi się dopiero pod koniec lutego w Hiszpanii.

Następną ekipą, która przedstawi nowy samochód będzie 19 lutego Red Bull. 20 lutego prezentację zaplanował Renault i Sauber. Dwa dni później - 22 lutego - Mercedes i Ferrari.

W piątek 23 lutego światło dzienne ujrzy bolid McLarena, a 26 na torze w Barcelonie - Toro Rosso.

Force India i Haas nie podały terminów prezentacji samochodów, można się jednak spodziewać, że będą one miały miały miejsce 26 lutego w Barcelonie, przed pierwszą rundą testów.

Sezon F1 2018 rozpocznie się 25 marca wyścigiem o Grand Prix Australii.