Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Film o Ibrahimovicu: "Amerykański sen po szwedzku"

Film o Ibrahimovicu:
Ibrahimovic doczeka się filmu o swoich dokonaniach. (Fot. Getty Images)
W przyszłym roku powstanie film o Zlatanie Ibrahimovicu, szwedzkim napastniku Manchester United i wieloletnim kapitanie piłkarskiej reprezentacji Szwecji, w której barwach rozegrał 116 meczów i strzelił 62 bramki.


Scenariusz pisze Daniel Legercrantz, autor biografii piłkarza wydanej przed sześciu laty oraz dwóch ostatnich części szwedzkiego bestsellera "Millennium".

"Tytuł roboczy to "Amerykański sen po szwedzku". W filmie duży nacisk położony zostanie na wczesne lata piłkarza. Akcja zaczyna się kiedy Zlatan ma dziewięć lat i dorasta w Rosengard, emigranckiej dzielnicy Malmoe" - powiedział Lagercrantz w wywiadzie na łamach dziennika "Aftonbladet".

Biografia piłkarza "Jestem Zlatan Ibrahimovic" wydana została w 2011 roku i stała się jednym z największych szwedzkich bestsellerów. Dotychczas sprzedano 800 tysięcy egzemplarzy tylko w Szwecji, a książka została przetłumaczona na wiele języków i wydana w ponad 30 krajach.

"Na niej będzie się opierał scenariusz" wyjaśnił - Fredrik Heinig producent studia B-Reel Films, które nakręci film.

Daniel Lagercrantz jest obecnie najbardziej znanym szwedzkim pisarzem, po tym jak został wybrany na autora dwóch kolejnych książek, które są kontynuację trylogii "Millennium". Ten największy szwedzki sukces wydawniczy wydany został po śmierci autora Stiega Larssona w 2004 roku - w latach 2005-2007.
Sprzedaż "Millennium" w marcu 2015 roku przekroczyła 80 milionów egzemplarzy książek na całym świecie i wydawnictwo razem ze spadkobiercami Larssona zdecydowało się zatrudnić Lagercrantza do napisania kolejnych części.