Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Fernando Alonso rozstaje się z F1

Fernando Alonso rozstaje się z F1
"Po siedemnastu latach nadszedł czas na zmiany". (Fot. Getty Images)
Kierowca Formuły 1, zawodnik teamu Williams Fernando Alonso oficjalnie ogłosił, że w sezonie 2019 nie będzie startował w mistrzostwach świata. Hiszpan nie ogłosił jednak definitywnego zakończenia kariery sportowej.


Już wcześniej pojawiały się nieoficjalne informacje, że mistrz świata F1 z 2005 i 2006 roku w ekipie Renault planuje skupić się w 2019 roku na startach w Indy Car i innych seriach wyścigowych. Tym bardziej, że jego kontrakt z zespołem Williams obowiązuje do końca tegorocznego sezonu.

Hiszpan, który w lipcu skończył 37 lat, w tym roku po raz siedemnasty w karierze, a piąty w barwach McLarena, walczy w Formule 1. Na swoim koncie ma dotychczas 33 zwycięstwa, 22 razy wywalczył pole position i 97 razy stawał na podium.

"Po siedemnastu latach nadszedł czas na zmiany. W tym roku mam jeszcze w programie kilka wyścigów i wezmę w nich udział z jeszcze większym zaangażowaniem. Później zobaczymy, co przyniesie przyszłość. Nowe wyzwania są tuż, tuż..." - wyznał Alonso.