Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Facebook ogłosił, że wynalazł Flick, nową jednostkę pomiaru czasu

Facebook ogłosił, że wynalazł Flick, nową jednostkę pomiaru czasu
Nowa jednostka czasu została stworzona po to, by pomóc w zbudowaniu lepszego mechanizmu synchronizacji klatek w materiałach wideo w serwisie Facebook. (Fot. Thinkstock)
Facebook ogłosił wczoraj, że wynalazł Flick - nową jednostkę pomiaru czasu. Ma ona wartość większą od nanosekundy i stworzono ją w celu ulepszenia synchronizacji materiałów wideo - poinformował serwis The Verge.

Jeden Flick to wartość 1/705600600 sekundy. Nazwa jednostki pochodzi od angielskiego czasownika "to flick", który oznacza wykonanie bardzo szybkiego, gwałtownego ruchu.

Nowa jednostka czasu została stworzona po to, by pomóc w zbudowaniu lepszego mechanizmu synchronizacji klatek w materiałach wideo w serwisie Facebook. "Flick" ma być według twórców miarą służącą do rejestrowania długości pojedynczych klatek.

Plany stworzenia nowej jednostki czasu przez Facebooka po raz pierwszy pojawiły się wśród inżynierów zatrudnionych w firmie Marka Zuckerberga jeszcze w ubiegłym roku. Nanosekundy, które do tej pory można było wykorzystywać w programach pisanych w języku C++ do zarządzania synchronizacją formatów wideo, od dawna były przez Facebooka uznawane za problematyczne i niewystarczające do synchronizacji większości materiałów w serwisie.