Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Cyklon Grzegorz nad Polską. Dwie ofiary śmiertelne

Cyklon Grzegorz nad Polską. Dwie ofiary śmiertelne
Ostrzeżeniami IMGW, dotyczącymi bardzo silnego wiatru, objętych jest nadal dziewięć województw. (Fot. Getty Images)
Dwie osoby zginęły, a sześć - w tym czterech strażaków - zostało rannych w wyniku przejścia przez Polskę cyklonu Grzegorz.


Wichury największe szkody wyrządziły w woj. dolnośląskim.

Tylko dzisiaj w efekcie silnego wiatru i towarzyszących mu opadów deszczu, strażacy interweniowali 3 447 razy. Najwięcej zdarzeń miało miejsce w woj.: dolnośląskim (1 172), śląskim (484) i wielkopolskim (320).

"W tej liczbie najwięcej jest połamanych drzew, bo takich działań było już 2 490, z czego 940 w woj. dolnośląskim. Natomiast jeśli chodzi o budynki, 522 zostały uszkodzone, w tym 407 budynków mieszkalnych, 115 budynków gospodarczych” – wskazał rzecznik Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Paweł Frątczak. Największe szkody odnotowano woj. dolnośląskim, gdzie uszkodzonych jest 220 budynków.

Bez prądu w całej Polsce pozostaje 288 tys. odbiorców, z czego 104 tys. w woj. dolnośląskim, 88 tys. w woj. lubuskim i 26 tys. w woj. wielkopolskim.

W dzisiejszych działaniach ratowniczych bierze udział prawie 16,5 tys. strażaków PSP i OSP wyposażonych w prawie 3,7 tys. pojazdów.

Ostrzeżeniami IMGW, dotyczącymi bardzo silnego wiatru, objętych jest nadal dziewięć województw; pomorskie, wielkopolskie, dolnośląskie, opolskie, śląskie, łódzkie, świętokrzyskie, małopolskie i podkarpackie.