Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Coś dla urody, czyli kąpiel w mleku

Coś dla urody, czyli kąpiel w mleku
Kąpiel w mleku to samo zdrowie! (Fot. Thinkstock)
Każda z nas lubi mieć swoje rytuały: relaksacyjne, urodowe. Taki czas dla siebie. Idealnym sposobem na poprawę wyglądu skóry i lepsze samopoczucie byłaby kąpiel w mleku. Tylko, czy możemy sobie pozwolić na kąpiel w oślim mleku, jak Kleopatra czy Mariah Carey?

Musi być jakiś powód, że zarówno Kleopatra, jak i Mariah Carey wybrały kąpiel na bazie mleka oślego... Udział w tym starożytnym rytuale przynosi wiele korzyści, choć wcale nie jest przystępny cenowo, jak się dowiaduje "Le Figaro".

Każda szanująca się diva musi mieć ultra-luksusową rutynę piękności. Mariah Carey wie coś o tym: niedawno wyznała "Guardianowi", że ma w zwyczaju brać kąpiel z mlekiem. Pochodzenie wspomnianego mleka nie jest określone, ale wątpliwe jest, żeby było to mleko krowie. Jest więcej niż prawdopodobne, że wokalistka zdecydowała się na kąpiel z mlekiem osła, co było sekretem piękna Kleopatry w starożytności.

Po co zanurzyć się w tej miksturze? Ze względu na wiele jej właściwości. "Kąpiel z oślego mleka jest bogata w witaminy A, B, C, D, E, sole mineralne i pierwiastki śladowe. Jest to produkt przeciwzmarszczkowy , który ma działanie odżywcze i lecznicze. Jest idealny dla skóry dojrzałej i wrażliwej, także dla tej ze skłonnością do egzemy lub łuszczycy" - wyjaśnia Veronique Noual, dyrektor spa Les Cent Ciels.

Urodowe spa, które oferują kąpiele w oślim mleku, dodają również do nich olej arganowy, z jojoby i oliwę z oliwek. Nie jest on spłukiwany, a przyjmowany przez skórę poprzez masaż, który jest wykonywany po kąpieli. Taki zabieg kosztuje 150 euro. Taki mały luksus, ale to nic w porównaniu do kąpieli Kleopatry. "Za kąpiel w wannie pełnej oślego mleka musiałaby zapłacić minimum 2500 euro" - dodaje Noual.

Kto nie ma dostępu do oślego mleka, może sobie przygotować podobną kąpiel, acz o wiele tańszą. Też wygładza i nawilża skórę i poprawia nastrój. Do wanny z ciepłą wodą wlewamy 2-3 litry mleka oraz słoiczek miodu, mieszamy ręką, by miód się rozpuścił. Bez obaw, w tym stężeniu nie spowoduje wrażenia lepkości skóry. Zapach miodu ukoi zmysły i pozwoli się zrelaksować, a zawarte w mleku i miodzie witaminy i mikroelementy poprawią kondycję skóry.