Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Co najmniej 23 migrantów utonęło na Morzu Śródziemnym

Co najmniej 23 migrantów utonęło na Morzu Śródziemnym
23 migrantów nie udało się uratować. (Fot. Facebook/EunavforMed)
Co najmniej 23 migrantów zginęło w wyniku zatonięcia pontonu płynącego w kierunku wybrzeży Włoch - podały służby morskie tego kraju. Załoga statku patrolującego Morze Śródziemne uratowała 64 rozbitków.


Nie wyklucza się, że w katastrofie pontonu mogło zginąć więcej osób. Dotychczas wyłowiono 23 ciała.

Do włoskich portów wpływają statki, które w minionych godzinach zabrały migrantów z dryfujących łodzi i pontonów. W Vibo Marina w Kalabrii zacumował brytyjski statek z 588 osobami.

W Reggio Calabria oczekiwana jest jednostka z ponad 760 osobami, w tym z 97 kobietami i 112 nieletnimi. Na pokładzie jest też 8 ciał migrantów, którzy utonęli.

Na kalabryjskie wybrzeże dopłynęło na małej łodzi 48 migrantów. Dominują wśród nich całe rodziny z Syrii, a także z Iraku i Iranu; są także noworodki. Cała ta grupa została znaleziona na plaży.

Straż Przybrzeżna Tunezji ogłosiła, że zatrzymała 94 migrantów na pokładzie łodzi, którą próbowali dopłynąć do Włoch. Wśród nich, dodano, było trzech domniemanych islamskich ekstremistów, którzy zostali zatrzymani.

Tunezyjskie MSW cytowane przez Ansę podało, że od sierpnia udaremniło 156 prób odpłynięcia łodzi z uciekinierami w kierunku włoskich wybrzeży. Było na nich ponad 1300 osób.

Włoskie służby morskie informują jednocześnie o nasilającym się napływie migrantów z Algierii, zwłaszcza na Sardynię.

Według danych MSW od początku roku do Włoch dotarło drogą morską ponad 111 tysięcy migrantów.