Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Chuligani wtargnęli na A4. Chcieli zaatakować kibiców z Przemyśla

Chuligani wtargnęli na A4. Chcieli zaatakować kibiców z Przemyśla
Dwunastu młodych mężczyzn usłyszało zarzuty czynnego udziału w zbiegowisku. (Fot. Policja Podkarpacka)
Kibice z Przemyśla jechali autostradą na mecz do Krakowa, kiedy w okolicach Zamiechowa, grupa mężczyzn zniszczyła ogrodzenie i wbiegła na jezdnię.

Do zdarzenia doszło  sobotę, tuż przed godz. 15:00. Duża grupa pseudokibiców wtargnęła na autostradę, chcąc zakłócić przejazd kibiców z Przemyśla. 

Policjanci, którzy zabezpieczali przejazd przemyskich kibiców, nie dopuścili do konfrontacji. Osoby, które wbiegły na jezdnię, na widok policyjnych radiowozów uciekły.

Dyżurny jarosławskiej komendy skierował w okolice dróg technicznych w Dobkowicach, Ostrowie i Radymnie policyjne patrole. W wyniku tych działań policjanci zatrzymali do kontroli drogowej trzy samochody osobowe. W hondzie accord, volvo i fiacie stilo znajdowało się 12 młodych w wieku od 19 do 31 lat. Byli to mieszkańcy powiatów sanockiego i rzeszowskiego.

Podczas policyjnej kontroli okazało się, że jeden z kierujących wsiadł za kierownicę hondy pomimo cofniętych uprawnień, a pojazd, którym się poruszał, jest w złym stanie technicznym i nie posiada aktualnych badań ani ubezpieczenia. Kontrola fiata stilo też wykazała zły stan techniczny pojazdu. Wcześniej kierujący tym pojazdem nie zatrzymał się do kontroli, w związku z tym policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

Wczoraj mężczyźni zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty czynnego udziału w zbiegowisku o charakterze chuligańskim. Za ten czyn grozi im kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Dodatkowo jeden z zatrzymanych odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej.

Dzisiaj sprawcy staną przed sądem w trybie przyśpieszonym.